Kalkulator OC i AC - porównaj ceny i kup ubezpieczenie OC online

 

Jak działa kalkulator OC AC kalkulator-oc-ac.auto.pl?

 

Nasz kalkulator wykorzystuje taryfy wszystkich współpracujących z nami towarzystw. Na podstawie danych wprowadzonych przez Ciebie do formularza oraz na podstawie wspomnianych taryf, dokonujemy kalkulacji wysokości składek ubezpieczeń oraz porównania poszczególnych ofert. Po wypełnieniu formularza, otrzymujesz szczegółowe porównanie cen i zakresu ochrony, przedstawione w formie rankingu. Cały proces kalkulacji trwa zaledwie kilka minut.

 

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC?

 

Za pomocą kalkulatora OC wyliczysz w kilka minut wysokość składek OC, AC oraz pozostałych ubezpieczeń dobrowolnych (np. NNW, ASS), proponowanych przez kilkanaście zakładów ubezpieczeń.

Formularz zawiera zbiór pytań, pochodzących od wszystkich współpracujących z porównywarką towarzystw. Nie będziesz więc musiał odpowiadać wielokrotnie na te same pytania, tak jak miałoby to miejsce w przypadku korzystania z kalkulatorów dostępnych na stronach internetowych poszczególnych ubezpieczycieli. Nasza kalkulator oc przedstawia w szczegółowym zestawieniu oferty wielu produktów ubezpieczeniowych. Dzięki niej, łatwo wybierzesz najkorzystniejszą z nich.

 

Dla jakich samochodów porównam ceny ubezpieczenia OC w kalkulatorze?

 

W naszym kalkulatorze OC AC sprawdzisz oferty ubezpieczenia samochodu osobowego i dostawczego, o dopuszczalnej masie całkowitej do 3, 5 tony. W przypadku pojazdów starszych niż 25 lat oferujemy możliwość porównania ofert i zakupu ubezpieczenia jedynie dla aut zarejestrowanych na standardowych tablicach rejestracyjnych. Na chwilę obecną, porównanie ofert dla pojazdów zabytkowych nie jest możliwe.

 

Dopiero planuje zakup samochodu. Czy mogę już teraz poznać ceny OC używając kalkulatora OC?

 

Do wyliczenia składki potrzebne są Twoje dane (także współwłaściciela czy dodatkowego kierowcy, jeżeli tacy są) oraz informacje o samochodzie. Jeżeli dopiero planujesz zakup auta i nie znasz wszystkich jego parametrów, możesz wpisać do naszego formularza tylko przypuszczalne dane. Pamiętaj jednak, że uzyskasz wyłącznie poglądowe wyniki kalkulacji.

W trakcie wyliczenia składki, odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania są niezbędne. Tylko odpowiadając na nie szczegółowo uzyskasz ostateczne oferty ubezpieczenia. Czasami, nawet niewielka korekta w jednym z pól formularza może spowodować zmianę proponowanej wcześniej ceny polisy.

 

Jakie informacje potrzebujesz, żeby uzupełnić nasz kalkulator OC?

 

Aby poznać oferty OC/AC kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, należy w poszczególnych polach formularza kalkulatora oc-ac.auto uzupełnić dane dotyczące:

 • pojazdu, m.in.: roku produkcji, marki, modelu, rodzaju paliwa, przebiegu, sposobu wykorzystania,
 • właściciela/ współwłaściciela/ głównego użytkownika, np. jego miejsca zamieszkania, wieku, stażu w prowadzeniu pojazdów oraz jego historii ubezpieczenia.

 

Przed wypełnieniem formularza warto przygotować dowód rejestracyjny, prawo jazdy oraz sprawdzić aktualny przebieg pojazdu. W dokumentach znajdziesz niezbędne informacje, których możesz nie pamiętać.

 

Jak wygląda proces kalkulacji krok po kroku?

 

Jeśli w trakcie wypełniania formularza masz jakieś wątpliwości, w każdej chwili możesz tu zajrzeć i sprawdzić, jakie dane należy podać.

1. Podstawowe informacje o samochodzie

Na tej stronie prosimy Cię o podanie podstawowych informacji dotyczących auta i polisy, której poszukujesz. Są to po kolei:

 

 • Rok produkcji pojazdu – czyli w którym roku został wyprodukowany. Informacja ta znajduje się na ostatniej stronie dowodu rejestracyjnego.
 • Marka pojazdu – wybierz z listy właściwą opcję – czyli Twoje auto. Lista ta jest zbudowana w oparciu o katalogi pojazdów takie jak Eurotax czy Infoekspert i zawiera 99% aut. Jeśli Twojego auta nie ma na liście – niestety nie będziemy mogli przeprowadzić kalkulacji online. W takim przypadku zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
 • Model pojazdu – to dodatkowe uzupełnienie marki – czyli wskazanie dokładnego modelu Twojego auta.
 • Rodzaj paliwa – wybierz z listy paliwo, które tankujesz na stacji benzynowej.
 • Pojemność silnika – ta lista zawiera jedynie te możliwości, które zostały przefiltrowane na podstawie Twoich wcześniejszych wyborów. Jeśli w poprzednich polach kalkulatora wybrałeś rok produkcji, markę i model – na tej liście przedstawimy Ci tylko te pojemności silników, które były w danym okresie produkowane.
 • Liczba drzwi – wybierz właściwą opcję.
 • Wersja (wg bazy Eurotax) – towarzystwa ubezpieczeniowe pracują w oparciu o kilka różnych wersji baz/spisów pojazdów. Niektóre wykorzystują właśnie bazę Eurotaxu, inne korzystają z Info-eksperta. Stąd też w kalkulatorze ubezpieczeń samochodowych często spotykamy się z koniecznością wskazania wersji pojazdu na podstawie kilku źródeł.
 • Wersja (wg bazy Info-ekspert) – j.w. – przy czym lista ta będzie się zazwyczaj różnić, ze względu na podejście do budowania bazy pojazdów przez te dwie firmy. Wybierz dokładny model swojego auta i przejdź do następnego pola. Jeśli nie wiesz, którą dokładnie opcję wybrać – wybierz tę, którą uznasz za najbardziej właściwą. Na etapie zakupu ubezpieczenia, uzgodnisz z agentem dokładną opcję.
 • Data startu ubezpieczenia – czyli dzień, w którym ma rozpocząć się ochrona Twojego auta. Zwróć uwagę na to, żeby w kalkulatorze podać prawdziwą informację (chyba, że po prostu liczysz składkę „dla orientacji”) – jeśli kupisz ubezpieczenie, np. z 2 dniową przerwą jest duża szansa, że UFG przyśle Ci mandat za brak ubezpieczenia OC
 • Zakres ubezpieczenia – to podstawowe pytanie zadajemy już na pierwszej stronie – determinuje ono kolejność następnych pytań oraz zakres danych, które od Ciebie potrzebujemy.

 

Jeśli wypełniłeś wszystkie pola – kliknij w guzik „Następny krok” i przejdź do kolejnej strony kalkulatora OC AC.

2. Szczegółowe informacje o samochodzie

Na drugiej stronie kalkulatora prosimy Cię o szczegółowe informacje o aucie. Kalkulator ubezpieczeń OC AC taki jak nasz wymaga podania tych danych, aby rzetelnie policzyć oferty we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych.

Pytania na tej stronie przedstawiają się następująco:

 

 • Jak wykorzystujesz samochód - wskaż do czego używany jest Twój samochód. Dla większości z nas będzie to opcja „Wyłącznie prywatnie”
 • Czy samochód jest zarejestrowany na firmę – jeśli auto jest zarejestrowane na osobę fizyczną lub osobę prowadzącą działalność – nie ma problemu. Jeśli jest to np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – niestety nasz kalkulator OC AC nie będzie mógł Ci pomóc. Oferty dla firm rządzą się zupełnie innymi prawami niż dla osób fizycznych – ten kalkulator nie obejmuje tego typu taryf.
 • Aktualny przebieg – czyli ile Twoje auto ma na liczniku w tysiącach kilometrów.
 • Deklarowany roczny przebieg – czyli ile kilometrów zamierzasz przejechać przez kolejne 12 miesięcy. Nie musi to być dokładna informacja – podaj tę wartość w przybliżeniu.
 • Którym jesteś właścicielem od nowości auta
 • Kraj pierwszej rejestracji – wybierz lokalizację, gdzie Twoje auto zostało kupione jako nowe.
 • Umiejscowienie kierownicy (po prawej czy po lewej stronie)
 • Data pierwszej rejestracji – sprawdź w dowodzie rejestracyjnym, kiedy auto zostało zarejestrowane po raz pierwszy w historii.
 • Data rejestracji pojazdu przez obecnego właściciela – w tym polu podaj kiedy Ty zarejestrowałeś po raz pierwszy to auto.
 • Numer rejestracyjny pojazdu – jeśli nie masz jeszcze auta i chciałeś z grubsza dowiedzieć się, ile zapłacisz za ubezpieczenie samochodu, wybierz opcję “nie znam numeru rejestracyjnego”, a nasz kalkulator samodzielnie wypełni część kolejnych pytań. Nie będziesz zmuszony do podawania danych szczegółowych, których możesz jeszcze nie znać.
 • Informacje dotyczące dodatkowych zabezpieczeń w aucie - pytania zawarte tutaj dotyczą pojazdu, a w szczególności jego zabezpieczeń – są one najistotniejsze jeśli decydujesz się na autocasco.
 • Jak długo będziesz używać samochodu za granicą? – podaj w przybliżeniu okres przez jaki auto będzie poruszało się po drogach poza granicami naszego kraju.
 • Numer telefonu – nie musisz go podawać. Jeśli jednak jesteś poważnie zainteresowany zakupem ubezpieczenia, sugerujemy pozostawienie takiego kontaktu – w ten sposób będziemy mogli skontaktować się z Tobą i przedstawić dodatkowe oferty ubezpieczenia auta. Również za rok, kiedy będzie się kończyć Twoje ubezpieczenie, nasi agenci zadzwonią do Ciebie i przypomną Ci o tym.

 

Po wypełnieniu – kliknij w następny krok.

3. Dane o właścicielu i kierowcach samochodu

Podanie na tej stronie imienia, nazwiska oraz numeru PESEL jest nieobowiązkowe. Uzupełniając te pola, ​otrzymasz dodatkowe ofert​y od​ towarzystw, które potrzebują tych ​informacji do​ ​wyliczenia składki.

 

 • Twoja data urodzenia
 • Czy posiadasz uprawnienia kategorii B? – zaznacz “tak”, jeśli masz prawo jazdy tej kategorii.
 • Data wydania prawa jazdy kategorii B – sprawdź w dokumencie prawa jazdy kiedy zostały Ci nadane uprawnienia kategorii B.
 • Kod pocztowy w miejscu zamieszkania – na tej podstawie dokonamy automatycznego przefiltrowania kilku kolejnych pól.
 • Województwo – wypełni się na podstawie podanego wyżej kodu.
 • Powiat – j.w.
 • Gmina – może być różna na „jednym” kodzie pocztowym, dlatego możesz być zmuszony do dokonania tutaj właściwego wyboru.
 • Czy adres zameldowania jest taki sam jak zamieszkania? – jeśli nie, zostaniesz poproszony o podanie dodatkowych danych adresowych.
 • Płeć – co prawda towarzystwa nie dyskryminują ani Pań ani Panów, jednak wiele z nich wymaga odpowiedzi na takie pytanie…
 • Stan cywilny – wybierz właściwą opcję.
 • Jaki jest Twój wykonywany zawód? – często zdarza się, że zakład ubezpieczeń ma specjalną ofertę lub zniżkę dla wybranej grupy zawodowej, po której spodziewa się np. mniejszej szkodowości… Pamiętaj, że jeśli nie jesteś lekarzem czy policjantem nie warto podawać nieprawidłowych danych – nasz kalkulator ubezpieczeń sobie z nimi poradzi, ale poda Ci niewłaściwe kwoty składek OC/AC. Dane te na pewno zostaną zweryfikowane w procesie zakupu polisy.
 • Czy masz dzieci poniżej 26 lat – w zależności od podanej odpowiedzi, kolejne pytania formularza kalkulatora mogą się zmieniać – jeśli masz np. dwójkę dzieci, poprosimy Cię o informację ile skończyły lat.
 • Czy są inni właściciele samochodu? – jeśli nie ma, możesz przejść dalej. Jeśli są, poprosimy Cię o podanie kilku danych, które ich dotyczą.
 • Czy jest inny regularny użytkownik tego pojazdu? – jeśli auto jest zarejestrowane na Ciebie, ale codziennie korzysta z niego inna osoba – zaznacz to pole.

 

4. Dotychczasowy przebieg ubezpieczenia

W tym punkcie zadajemy kilka szczegółowych pytań dotyczących przebiegu Twojego ubezpieczenia OC/AC. Są to pytania niezbędne do prawidłowego zakwalifikowania Cię w tabeli bonus/malus. Jednym słowem do oceny Twoich zniżek/zwyżek. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe rozpatruje te sprawy inaczej – stąd musimy je dość dokładnie poznać. Odpowiedz:

 

 • Od ilu lat kupujesz polisy OC dla swoich pojazdów
 • Czy z polis były wypłacone odszkodowania
 • W jakim towarzystwie została zawarta Twoja ostatnia polisa - wybierz z listy
 • Zniżki z ostatniej polisy – podaj zniżki
 • Czy historia ubezpieczenia jest taka sama jak w OC

 

Aby przejść dalej kliknij w guzik “pokaż oferty”. Poczekaj chwilę - pamiętaj, aby poczekać do końca przejścia paska postępu, dopiero potem możesz przejść do przeglądania propozycji ubezpieczenia. Niektóre z ofert kalkulowane są przez kalkulatory towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi się zdalnie łączymy. Taka kalkulacja i łączność może chwilkę potrwać.

Na ekranie porównania kalkulatora ubezpieczeń zobaczysz oferty ubezpieczenia kilkunastu towarzystw. Zwróć uwagę nie tylko na ceny (które oczywiście są ważne ale nie w każdym przypadku najistotniejsze), ale sprawdź także zakres poszczególnych ofert. Możesz je także szczegółowo porównywać.

Dodatkowe FAQ znajduje się w punktach poniżej.

 

Jak kupić ubezpieczenie samochodu na kalkulator-oc-ac.auto.pl?

 

Na etapie uzupełniania formularza możesz skorzystać z telefonicznego wsparcia jednego z naszych agentów ubezpieczeniowych. Wybraną polisę kupisz za jego pośrednictwem lub samodzielnie online. Jeżeli wybierasz drugi ze sposobów, wystarczy że na ekranie wyników (obok wybranej oferty), klikniesz w guzik „kup online” lub „przejdź na stronę”. Kolejny krok będzie polegał na dopasowaniu zakresu ochrony do Twoich potrzeb (możesz np. dodać do OC dodatkowy produkt ubezpieczeniowy, taki jak AC, ASS, NNW) oraz uzupełnieniu danych, niezbędnych do zawarcia umowy ubezpieczenia.

Polisę oraz dane dotyczące płatności otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail. Transakcję możesz również sfinalizować, płacąc kartą.

 

Dlaczego kalkulator ma tak dużo pól do wypełnienia?

 

Nasz formularz zawiera zestaw wszystkich pytań, które są wymagane przez naszych partnerów (towarzystwa ubezpieczeniowe) do wyliczenia składki. Choć wygląda on na rozbudowany, to jego wypełnienie jest dziecinne łatwe.

Pamiętaj, że im dokładniejsze dane, tym lepsza symulacja wysokości składki za ubezpieczenie OC lub AC. Wymagane w porównywarce OC informacje byłyby potrzebne również agentom ubezpieczeniowym – to właśnie na ich podstawie towarzystwa dokonują kalkulacji.

Wypełnienie całego formularza zajmuje od 3 do 10 minut i gwarantuje uzyskanie dostępu do ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Skrupulatne uzupełnienie formularza daje Ci pewność, że otrzymane propozycje będą jak najbliższe sumie, jaka będzie widnieć na polisie.

Uwaga! W przypadku wątpliwości, co należy wpisać w dane pole formularza, wystarczy najechać kursorem na niebieskie kółko ze znakiem zapytania – wyświetli się wówczas podpowiedź.

 

Czy wszystkie pytania w kalkulatorze są obowiązkowe?

 

Podanie wszystkich danych jest koniecznie do określenia wysokości składki, jaką zaproponują poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Dane muszą być prawdziwe, inaczej wysokość składki na polisie może znacząco odbiegać od przedstawionych przez kalkulator OC ofert.

 

Czy moje dane są bezpieczne w kalkulatorze?

 

Nie musisz się bać o swoje dane – połączenie jest w 100% szyfrowane i bezpieczne, zarówno podczas kalkulacji ubezpieczenia, jak i w czasie samego zakupu polisy. Zgromadzone przez nas informacje są udostępniane wyłącznie współpracującym z nami partnerom, po zaakceptowaniu treści odpowiednich zgód na naszej stronie.

W kalkulatorze oc-ac używamy m.in. połączeń szyfrowanych kluczem SSL. Ponadto, baza danych naszych klientów jest zarejestrowana i spełnia wymagania biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

 

Co to jest ubezpieczenie OC?

 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC), chroni osoby, które mogą zostać poszkodowane wskutek kolizji lub wypadku, spowodowanego przez kierującego ubezpieczonym pojazdem. Zawarcie umowy ubezpieczenia OC zapewnia właścicielowi auta finansowe wsparcie ubezpieczyciela – z polisy zostanie wypłacona wszystkim poszkodowanym rekompensata za poniesione szkody osobowe oraz majątkowe.

 

Czy OC jest obowiązkowe?

 

Każdy posiadacz pojazdu ma obowiązek zakupu ubezpieczenia OC. Warunki ochrony reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Pamiętaj, że kary za brak polisy OC są bardzo dotkliwe. Na kierowcę, który prowadzi pojazd bez ważnego ubezpieczenia zostaje nałożony mandat. Znacznie poważniejsza może być jednak kara od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG), który monitoruje bazę OC wszystkich pojazdów zarejestrowanych w Polsce. W przypadku samochodów osobowych, maksymalna kara w 2019 roku wynosi 4500 zł, czyli jest znacznie wyższa niż średnia kwota składki OC.

 

Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?

 

Pierwszą i podstawową zasadą odnoszącą się do ubezpieczenia OC jest to, aby zwracać uwagę na jego cenę. Zakres ochrony jest zawsze taki sam, ponieważ jest on regulowany przez ustawę.

Jeżeli w kalkulatorze oc-ac znajdziesz kilka ofert w podobnej cenie, warto zwrócić uwagę na dodatkowe ubezpieczenia. Jednym z najpopularniejszych dodatków do obowiązkowej polisy jest assistance (ASS), czyli pomoc w podróży. Właściciele pojazdów często wybierają również dobrowolne ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) dla kierowcy i pasażerów.

 

Co porównasz u nas oprócz ubezpieczenia OC?

 

 

 • Autocasco (AC)

 

Jest to nieobowiązkowe ubezpieczenie, które chroni Twój pojazd. Dzięki posiadanej polisie uzyskasz odszkodowanie, kiedy sam spowodujesz wypadek, Twój samochód zostanie skradziony lub zniszczony. Pamiętaj, że autocasco może mieć różne zakresy, dlatego przed jego wyborem zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU).

 

 • Assistance (ASS)

 

Posiadanie ubezpieczenia ASS, nawet w najbardziej podstawowej wersji okazuje się bardzo przydatne, gdy pojazd zostanie unieruchomiony na drodze, np. po kolizji lub wypadku. Jeżeli zdecydujesz się na szerszy wariant ochrony ASS, otrzymasz wsparcie także po awarii samochodu lub kradzieży. Ponadto, Twój ubezpieczyciel może opłacić nocleg w hotelu, wynajęcie pojazdu zastępczego, transport medyczny i szereg innych usług.

 

 • NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

 

Polisa chroni od zdarzeń, do których może dojść nie tylko podczas ruchu pojazdu, ale również postoju, załadunku czy rozładunku. Z ubezpieczenia otrzymasz rekompensatę po nieszczęśliwym wypadku, jeśli w jego wyniku dojdzie do trwałego uszkodzenia ciała.

=Kalkulator OC AC - obniż cenę nawet o 50% i kup OC już od 309 zł! Chcesz zaoszczędzić na OC? Mamy idealne rozwiązanie! Kalkulator OC AC porówna dla Ciebie >70 ofert ubezpieczeń, przedstawi najlepsze propozycje OC AC i pomoże kupić najtańszą polisę! Z kalkulatorem ubezpieczeń w 5 minut obniżysz cenę OC średnio o 500 zł! Wygodnie i szybko! kalkulatorOcAc
4.41 /5 z 41 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}
cancel down-arrow back next angle-left angle-right cancel-tab chevron-down